Indywidualne ubezpieczenie życiowe

Indywidualne http://www.rankingubezpieczennazycie.pl/ranking-ubezpieczen-oszczednosciowych/0.html

 

Głównym zadaniem indywidualnego ubezpieczenia na życie jest zapewnienie zabezpieczenia finansowego członków rodziny na wypadek śmierci ubezpieczonego. Dzięki niewielkiej składce mamy pewność, że nasi najbliżsi nie pozostaną bez środków do życia.

Oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe polisy pozwalają wybrać  ubezpieczenie najkorzystniejsze, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Spośród wielu dostępnych na rynku rodzajów ubezpieczeń wyróżniamy ubezpieczenia podstawowe – ochronne oraz ubezpieczenie na życie umożliwiające gromadzenie środków na przyszłą emeryturę.

 

W podstawowym zakresie polisa na życie zawierana jest na określony czas. To oznacza, że po zakończeniu umowy wygasa również ochrona. Oczywiście zakłady ubezpieczeń umożliwiają kontynuowanie ubezpieczenia, ale zazwyczaj na nowych warunkach. W innym wariancie ubezpieczenia rankingubezpieczennazycie.pl pozwala gromadzić środki na przyszłą emeryturę. Środki zostaną wypłacone ubezpieczonemu, gdy ten osiągnie określony wiek.

Decydując się na wykupienie polisy warto pomyśleć o rozszerzeniu jej o dodatkowe ubezpieczenia. Opcję poszerzenia zakresu ochrony z całą pewnością warto rozważyć jeśli jesteśmy jednym żywicielem rodziny. Towarzystwa oferują ubezpieczenia od trwałego inwalidztwa, utraty zdolności do pracy, od zawału serca, udaru mózgu czy nowotworu.