Czy rankingi towarzystw ubezpieczeniowych są wiarygodne?

Wybór ubezpieczenia na życie jest ważną decyzją – polisa nie powinna być wybierana pochopnie. W Internecie możemy znaleźć różne informacje na temat towarzystw ubezpieczeniowych oraz ich ofert – niekoniecznie pochlebne. Jednak czy można im w zupełności wierzyć? Jednym ze źródeł informacji może być ranking towarzystw ubezpieczeniowych. Czy takie rankingi są godne zaufania?

Autor artykułu http://ubezpieczenie-na-zycie-opinie.pl/co-daje-nam-ranking-ubezpieczen-na-zycie/ zwraca uwagę na to, że rankingi towarzystw ubezpieczeniowych lub ich ofert mogą być mocno subiektywne, zwłaszcza jeśli są tworzone przez pracowników konkretnych firm ubezpieczeniowych. Czy takie rankingi będą wiarygodne? Niekoniecznie. Wiadomo, że każda firma będzie chciała, aby to ich oferta wypadła w rankingu lepiej, więc mogą tuszować swoje wady lub umniejszyć zalety konkurencji. Dlatego warto korzystać z eksperckich rankingów multiagencji ubezpieczeniowych. Dlaczego?

Celem multiagencji ubezpieczeniowej jest zaproponowanie klientowi jak najlepszej oferty. Multiagencja pośredniczy w sprzedaży produktów kilkunastu ubezpieczycieli, więc ranking stworzony przez jej specjalistów nie będzie stronniczy tak samo, jak mógłby być ranking wykonany przez jedno towarzystwo ubezpieczeniowe.

Multiagencja posiada odpowiednie dane na temat towarzystw, więc w jej rankingu mogą się znaleźć tak ważne informacje jak:

  • zadowolenie klientów, którzy do tej pory skorzystali z produktów danej firmy,
  • kapitał podstawowy towarzystwa ubezpieczeniowego,
  • wypłacalność odszkodowań,
  • liczba klientów,
  • okres działalności towarzystwa w Polsce,
  • ryzyko inwestycyjne.

Korzystając z tak wielowymiarowego rankingu będziemy mieć dobre rozeznanie na temat tego, z usług jakich towarzystw opłaca się skorzystać, a których lepiej unikać.