W jaki sposób powstają rankingi ubezpieczeń na życie?

Trochę miejsca już poświęciliśmy na rankingi ubezpieczeń na życie, ale szczerze – przydałoby się więcej informacji na ten temat. Stąd też dzisiaj przeanalizujemy metody, które pozwalają tworzyć zestawienia ubezpieczeń.

Tak więc – co decyduje o tym, że dany ubezpieczyciel jest na pierwszym miejscu w rankingu? Przeanalizowaliśmy wiele różnych rankingów ubezpieczeń i doszliśmy do wniosku, że ranking ubezpieczenia na życiegeneralnie tworzy się je na trzy sposoby, a czynnikiem decydującym jest:

  • koszt polisy – nie polecamy takich rankingów. Po pierwsze, to nie wysokość składki powinien być decydujący przy wyborze ubezpieczenia. Najtańsze ubezpieczenia nie są dobrych wyborem (jeśli ktoś wątpi, to zapraszamy do serwisu najtansze-ubezpieczenie-na-zycie.pl). Po drugie, jeśli jeśli nie trafisz w klucz osoby układającej ranking (a prawie na pewno nie trafisz, za dużo jest czynników branych pod uwagę), to taki ranking nie ma dla Ciebie żadnej wartości;
  • ocena ekspertów ubezpieczeniowych – to w sumie nienajgorszy pomysł, gdy eksperci przeanalizują dodatkowe opcje do polisy albo elastyczność umowy. Ale czasem może się zdarzyć, że taki ranking to po prostu pijarowa publikacja ubezpieczyciela;
  • ocena samych ubezpieczonych – i to jest najlepsze wyjście! Ubezpieczenia na życie to produkty bardzo spersonalizowane. Nie powinno więc dziwić, że najlepiej, gdy oceniać będą sami ubezpieczeni, dla których te produkty są dedykowane.

Żaden ranking ubezpieczeń nie zastąpi myślenia!

Dokładnie tak! To, że pewne towarzystwo ubezpieczeń okupuje pierwsze miejsce w rankingu, nie znaczy jeszcze, że zagwarantuje Ci najlepszą ofertę. Dlatego też należy potraktować ranking ubezpieczenia na życie tylko jako pewne wytyczne, nie sztywne reguły.