Jaki jest koszt ubezpieczenia na życie?

Osoby poszukujące nowej polisy na życie lub chcące po raz pierwszy skorzystać z takiej ochrony, często zastanawiają się jaki może być koszt ubezpieczenia na życie. Nie można na to pytanie opowiedzieć jednoznacznie, ponieważ zależy to od wielu czynników.

porownanie-ubezpieczen

Najczęstszy koszt ubezpieczenia na życie

W przypadku większości polis na życie, ubezpieczony opłaca składkę co miesiąc lub może to zrobić np. raz na rok. Wiele ofert zaczyna się już od 30 złotych miesięcznie i dają one często zupełnie wystarczającą ochronę. Bardzo szerokiej ochrony można oczekiwać już od polis z miesięczną składką w wysokości około 60-70 złotych miesięcznie. Są też propozycje o wiele droższe i jeszcze bardziej rozbudowane.

Statystycznie rzecz biorąc, najwięcej klientów decyduje się na polisy w cenie od 50 do 100 złotych. Jest to niewielka, praktycznie nieodczuwalna część domowego budżetu, a dająca tak duże poczucie bezpieczeństwa. Wspomniany wyżej koszt ubezpieczenia na życie jest bardzo atrakcyjny, ponieważ stanowi doskonały stosunek ceny do jakości, a konkretniej do zakresu ochrony. Wiele firm ubezpieczeniowych posiada ciekawe oferty w podobnej cenie, dlatego na prawdę jest z czego wybierać.

Kupując ubezpieczenie na życie zwróćmy uwagę na jego cenę, ponieważ jest to dla wielu z nas dość ważne kryterium wyboru, ale nie zapominajmy o przeanalizowaniu tego, co za tę kwotę otrzymamy. Może się okazać, że dopłacając 5-6 złotych miesięcznie otrzymamy o wiele bardziej rozbudowaną polisę u innego ubezpieczyciela.

Źródło: http://www.ubezpieczeniezycia.pl/