Pełna ochrona przy niskiej składce – czy to możliwe?

Dobre ubezpieczenie na życie – to ubezpieczenie dokładnie dostosowane do naszych wymagań, zapewniające nam i naszym bliskim pełen zakres niezbędnej ochrony oraz sumę ubezpieczenia odpowiadającą naszej sytuacji życiowej. Spełnienie takich warunków bardzo często skutkuje szokująco wysoką składką – co z kolei może prowadzić do rezygnacji z polisy lub zawarcia ubezpieczenia niepełnowartościowego.

Nie musi tak jednak być – artykuł http://najlepszeubezpieczenienazycie.pl/dzieki-tym-sposobom-zaoszczedzisz-na-skladce/ podsuwa nam sporo cennych porad, dzięki którym uda się nam znacząco zredukować wysokość składki.

Podzielone są przy tym na dwie części:

Czynniki związane z człowiekiem (w domyśle: z nami), a więc wszystkie czynności i warunki, które prowadzą do obniżenia stopnia ryzyka oraz kosztów:

  • Młodość. Im niższy nasz wiek – tym dłużej (statystycznie) będziemy odprowadzać składkę. Nie powinniśmy się przy tym sugerować gorszą sytuacją finansową, w jakiej często znajdują się młodzi ludzie – w miarę postępów w pracy i poziomie życia możemy dostosowywać do nich sumę ubezpieczenia, w związku z czym zawarta w latach młodości polisa nie straci swojej wartości.
  • Zdrowie i zdrowy tryb życia – w większości polis na życie obowiązkowe są badania lekarskie, a ich wynik bezpośrednio przekłada się na wysokość składki. Pozbycie się nałogów, regularne ćwiczenia i zdrowa dieta pozwolą nam w związku z tym nie tylko bardziej cieszyć się życiem – ale i niższą składką.
  • Praca o niskim ryzyku.
  • Zaangażowanie w wybór – czas i wysiłek poświęcone na poszerzanie własnej wiedzy i przegląd ofert pozwolą nam na znalezienie tej, która odpowiadający nam zakres ochrony łączy z niższą niż u konkurencji składką.

Czynniki związane z wyborem polisy – a więc różnice pomiędzy ofertami poszczególnych TU, które pozwalają nam uzyskać optymalny zakres ochrony w niższej cenie.

  • Rodzaj polisy – nie ma idealnej, uniwersalnej polisy na życie. Wybór właściwego rozwiązania sprawi, że będziemy płacić dokładnie za to, czego potrzebujemy (w domyśle: mniej).
  • Promocje i rabaty – osoby zawierające umowę za pośrednictwem Internetu mogą liczyć na atrakcyjne rabaty – podobnie wygląda sytuacja osób, które posiadają już inną polisę w danym TU.

Generalnie opłaca się porównanie ubezpieczeń na życie w internecie – nie tylko umożliwi nam szersze spojrzenie na całość zagadnienia, ale i pozwoli na wybór najbardziej korzystnej dla nas oferty. Przy odrobinie wysiłku i czasu możliwe jest znaczne obniżenie składki – a w rezultacie uzyskanie najlepszego ubezpieczenia na życie w rozsądnej cenie.