Popularne firmy ubezpieczeniowe na życie

Firmy ubezpieczeniowe na życie rosną jak grzyby po deszczu. Powstaje coraz więcej nowych ubezpieczycieli, którzy oferują wiele ciekawych promocji, aby zyskać pierwszych zadowolonych klientów. Są też znane, poważane firmy, które same w sobie są już pewną marką godną zaufania, jak np. PZU czy Warta.

eksperci-ubezpieczeniowi

Najpopularniejsze firmy ubezpieczeniowe na życie, którym warto zaufać

Trzeba jasno powiedzieć, że znane firmy są przede wszystkim stabilne i wypłacalne. Mają też już wyrobione pewne procedury postępowania w różnych wypadkach, dlatego zazwyczaj dokonują szybszej analizy wniosków o wypłatę świadczenia, jak i zdecydowanie szybciej przelewają należne pieniądze na konta osób poszkodowanych. Nowe firmy często działają o wiele wolniej, mają mniej dostępne infolinie, dłużej odpowiadają na wiadomości wysyłane drogą mailową. Do najpopularniejszych firm ubezpieczeniowych możemy zaliczyć: Warta, PZU, AXA, Aviva, MetLife, POLISA-ŻYCIE S.A., Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Prevoir-Vie Groupe Prevoir S.A., WTUŻiR CONCORDIA CAPITAL S.A.

Firmy ubezpieczeniowe na życie oferują dość zróżnicowane polisy, które można dostosować do potrzeb danej osoby. Zakres ochrony w danym ubezpieczeniu może być podobny, ale nigdy nie jest dokładnie taki sam, co widać szczególnie po ilości tzw. wyłączeń, których listę można znaleźć w umowie ubezpieczeniowej. W związku z powyższym, nie warto dokonywać wyboru tylko na podstawie opinii o danej firmie, ale przede wszystkim po wnikliwym przeczytaniu warunków umowy.